کلینیک افشان مو

کاشت مو | کاشت ابرو

کاشت مژه

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

کاشت مژه

امروزه کاشت مژه و اکستنشن مژه به یکی از ترندهای روز دنیا تبدیل شده است. اگرچه مژه های افراد تار های موی زیادی ندارد اما در راحتی و زیبایی صورت و چهره ما نقش مهمی را ایفا خواهد کرد. مژه باعث جذاب تر شدن چشم ها خواهد شد و همچنین از آن ها در مقابل خطراتی مانند گردو غبار و غیره محافظت خواهد کرد.

با وجود اینکه مژه های چشم تار های موی زیادی به صورت طبیعی ندارد ولی در زیبا نشان دادن چشم ها نقش بسزایی ایفا می کنند. و دقیقا زمانی متوجه این اثر می شوند که مژه های خود را از دست می دهند.

برخی افراد به دلایلی مانند بیماری، سرطان، اپیلاسیون، تروما، سوختگی، جراحی و غیره ممکن است موهای مژه خود را از دست دهند. همین موضوع باعث می شود تا این دسته از افراد یکی از مناسب ترین کاندید ها برای انجام عمل زیبایی کاشت مژه باشند.

البته قبل از کاشت مژه این نکته را بایستی در نظر داشت که  یک کاندید مناسب، بایستی دارای وضعیت جسمانی سالم پلک ها باشد. عمل زیبایی کاشت مژه بر روی پلک انجام می شود لذا پیش از انجام عمل زیبایی کاشت مژه حتما باید از سلامت پلک ها اطمینان حاصل کرد زیرا در صورت سلامت پلک ها و مژه ها که می توان از مژه های پلک پایینی برای پیوند و کاشت مژه استفاده کرد.

عدم استعمال دخانیات و سیگار کشیدن از شرایط بسیار مهمی است که به بهبود نقاهت پس از عمل زیبایی کاشت مژه کمک خواهد کرد و فردی با چنین شرایطی قطعا یکی از مناسب ترین گزینه ها برای انجام عمل زیبایی کاشت مژه است زیرا سیگار کشیدن و استعمال دخانیات  و الکل باعث می شود تا روند بهبودی به کندی طی شده و احتمال بروز حساسیت و عفونت افزایش یابد.

در اینجا بخوانید...  قهوه و نکات قبل و بعد از کاشت مو

توجه به این نکته ضروری است که بیمار متقاضی عمل زیبایی کاشت مژه بایستی چشم انداز مناسبی نسبت به نتایج عمل خود داشه باشد. انتظارات بیش از حد و اشتباه می تواند باعث شود تا رضایت پس از عمل زیبایی کاشت مژه کاهش یافته و نتایج باب میل بیمار نباشد.

نحوه عمل زیبایی کاشت مژه چگونه انجام می شود؟

از بزرگترین اشکالات در رابطه با عمل زیبایی کاشت مژه می توان به کم عمق و تراکم بودن و همچنین نداشتن  زاویه مناسب تارهای مو و فولیکول های کاشته شده، اشاره کرد. همین موضوع باعث می شد تا هیچ تقارنی در مژه و پلک ها وجود نداشته و فرد دچار مشکلاتی شود. در چنین حالتی معمولا نه تنها از ورود گرد و غبار جلوگیری نمی شد بلکه حتی زیبایی فرد نیز دچار اختلالاتی می شد.

البته امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، می توان بهترین نتیجه را دریافت کرد. همچنین انتخاب یک پزشک مناسب و متخصص که تجربه کافی را در زمینه عمل زیبایی کاشت مژه دارد بسیار تاثیر گذار بوده و در نتایج نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

قبل از شروع به انجام عمل زیبایی کاشت مژه یک آرام بخش به بیمار تزریق خواهد شد تا در طول عمل احساس راحتی داشته باشد. با توجه به تصمیم پزشک ممکن است از داروی بیهوشی عمومی یا حتی بی حسی موضعی نیز استفاده شود.

سپس با استفاده از روش های تخصصی،  استخراج فولیکول های مو از محل اهدا کننده که معمولا پشت گردن یا ساق پا است، انجام می شود به این صورت که یک برش سطحی ایجاد شده و فولیکول های مورد نظر برای پیوند خارج خواهند شد.

در اینجا بخوانید...  مراقبت های بعد از کاشت ابرو

این برداشت مو و فولیکول به دلیل کم بودن تعداد مورد نیاز به راحتی توسط موهای مجاور مخفی شده و مشخص نخواهند شد و هیچ اسکار و آثاری از آن ها باقی نمی ماند. سپس فولیکول های استخراج شده که معمولا بین 50 تا 150 عدد هستند در پلک بالایی قرار داده خواهند شد.

تار های موی پیوند زده شده به مژه باید در عمق و زاویه ای مناسب قرار گرفته و دارای یک حالت پیچیدگی ثابتی نیز باشند، علیرغم ساده بودن این عمل، کاملا پیچیده بوده و نیاز به تخصص و مهارت خاصی دارد، در نتیجه در انتخاب خود دقت لازم را به عمل آورید تا نتایج حاصل از عمل زیبایی کاشت مژه مورد قبول واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا می توانید درخواست مشاروه رایگان
با مشاورین کلینیک داشته باشید...